×

 

HI THERE!

PERSONLIG VISNING

Vill du se våra unika lokaler i hjärtat av Göteborg, våra klassrum och medieustrustning? Nu kan vi erbjuda dig en Personlig visning som är ett alternativ till elev för en dag som vi i dagsläget inte kan genomföra. Under besöket kommer du ha möjlighet att få se våra lokaler, ställa dina frågor om skolan och program till personal. Vi skräddarsyr besöket utifrån dina önskemål, så informera oss gärna vad du är intresserad av att veta!

Hur bokar jag in mig?
Du bokar in dig genom att fylla i formuläret nedan - så hör vi av oss till dig och bokar in en tid mellan 22 mars-15 juni, mellan kl 08.00 och 17.00. För att göra besöket tryggt för er och oss tar vi max emot två personer per sällskap.

Information med anledning av covid-19
Vi följer Folkhälsomyndighetens rekommendationer samt AcadeMedias riktlinjer för att bromsa smittspridningen av covid-19. Rundturen på skolan kommer anordnas enligt de regler och riktlinjer som finns. Vi ber dig att inte besöka oss vid minsta symptom.

Har du några frågor om ditt besök?
Ring oss på: 076-1028398
eller mejla: mediegymnasiet@lbs.se

Du hittar oss på Södra Hamngatan 19-21 (ingång Södra Hamngatan 19).

JOIN US

Välj ett program